Wzmacnianie roślin z EM Multi Grower


Został tydzień do Zimnej Zośki i prognozy – póki co – są optymistyczne, więc już za chwilę będzie można wsadzić najdelikatniejsze sadzonki do gruntu!

Akcja – regeneracja!

Moment przesadzania zawsze jest dla roślin trochę stresujący. Ich delikatny system korzeniowy łatwo może ulec uszkodzeniu, dlatego warto zadbać, żeby sadzonki szybko zregenerowały się po przeniesieniu w nowe miejsce i mogły dalej dobrze się rozwijać.
W rodzinie preparatów EM specjalnie do tego celu stworzony został EM Multi Grower. Zawarta w nim kompozycja mikroorganizmów wspiera prawidłowy rozwój systemu korzeniowego oraz jego regenerację w sytuacji, gdy ulegnie on uszkodzeniu. Wspomaga także roślinę w pobieraniu składników pokarmowych z gleby oraz wypiera z jej tkanek mikroflorę patogenną. Wzmacnia system odpornościowy rośliny, by mogła obronić się przed skutkami niekorzystnych warunków atmosferycznych i atakami szkodników.
Doskonale sprawdzi się także przy zaprawianiu nasion oraz przywracaniu dobrej kondycji wieloletnim plantacjom.

W tym sezonie pryskamy i podlewamy Multi Growerem wszystkie przesadzane rośliny oraz te, które wymagały zabiegów regeneracyjnych, m.in. krzewy lawendy, które wyjątkowo źle zniosły zimę i przeznaczone były już do usunięcia. Ku naszemu sporemu zaskoczeniu i radości, po dwóch aplikacjach roztworu EM Multi Grower z wodą w proporcjach 1:100, wypuściły od korzenia zupełnie nowe pędy!

Zastosowanie i dawkowanie*

Zaprawianie nasion:
250 ml EM Multi Grower na 100kg nasion. Dokładnie pokryć nasiona, w miarę potrzeby rozcieńczyć wodą lub namoczyć przez 10 minut w roztworze 5%.
Produkcja rozsady:
0,5 do 1% roztworem podlanie do 3 razy w cyklu produkcji rozsady.
Poprawa przyjęć rozsady i materiału szkółkarskiego:
Moczenie korzeni w roztworze 3% przez 5 minut w okresie sadzenia.
Fertygacja:
0,1% roztwór raz na 2 tygodnie.
Regeneracja i stymulacja upraw po warunkach stresu:
Od 2 do 10 l EM Multi Grower w minimum 200 l wody na 1 ha upraw w formie oprysku lub oprysk roztworem 1 do 5%.
*opracowanie Greenland Technologia EM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *