Proszek ceramiczny na 12 sposobów


Proszek Ceramiczny EM Super Cera C, to szczególny produkt z rodziny EM. Jego wyjątkowość polega na tym, że ma długoterminowe działanie – raz zaaplikowany w jakimś miejscu, wykazuje swoje właściwości przez długi czas. Dlatego warto użyć go jako „startera”, gdy zamierzamy na jakimś obszarze rozpocząć stosowanie technologii EM.
Gdzie można użyć proszku ceramicznego?

W OGRODZIE.

Rabaty.Proszek ceramiczny rozsypujemy na grządkach i klombach i dokładnie mieszamy z ziemią.
Kompostownik. Dno kompostownika posypujemy cienką warstwą proszku ceramicznego.
Ziemia do sadzonek. Na dno każdej doniczki lub rozsadnika wsypujemy szczyptę proszku ceramicznego.
Cebule kwiatów. Po wykopaniu i osuszeniu cebul jesienią, można obsypać je trochę proszkiem ceramicznym – lepiej się przechowają do wiosny.

WODA.

Proszek ceramiczny to jeden ze składników kul bokashi. Dokładny przepis znajdziecie tu.

KOSMETYKI.

Mydła. Proszek ceramiczny jest składnikiem produkowanych w wielu miejscach na świecie mydeł EM, między innymi Żywego Mydła i mydeł w kostce.
Maseczki. Przygotowując domową maseczkę, można do niej dodać odrobinę proszku ceramicznego. Wzmocni to działanie pozostałych składników.
Kremy. W wielu miejscach, między innymi w Słowenii i na Bali, produkuje się kremy z dodatkiem proszku ceramicznego. Można posłużyć się nim przygotowując własny, domowy krem lub balsam do ciała.

BUDOWNICTWO I REMONTY.

Farby. Od 1,5-3% proszku można dodać do farby, co zwiększy jej trwałość i ochroni malowaną powierzchnię przed atakami grzybów.
Kleje. Dodatek 2% proszku do kleju poprawia jego właściwości, a jednocześnie neutralizuje zawarte w nim szkodliwe dla naszego zdrowia substancje.
Beton. Proszek ceramiczny dodany do betonu, w proporcjach 1:1000, zapobiega jego kruszeniu i poprawia jego właściwości izolacyjne.

BLIŻEJ CIAŁA.

Buty. Szczypta proszku wsypana do wnętrza buta zapobiega rozwojowi grzybów i bakterii oraz związanemu z tym nieprzyjemnemu zapachowi. Godne polecenia zwłaszcza w przypadku butów roboczych czy sportowych!!!

2 thoughts on “Proszek ceramiczny na 12 sposobów”

  1. Nicole w książce o EMach znalazłam informację, że pewna pani nie mogła już dłużej pozwolić sobie na zakup EM-X gold a bardzo emy jej służyły w poprawie zdrowia, więc zaczęła stosować 1/4 łyżeczki proszku ceramicznego i pozbyła się choroby. Ciekawa jestem twoich spostrzeżeń, bo właśnie przymierzam się do wdrożenia, gdyż zakupiłam go bardzo dawno temu i jakoś nie wykorzystałam. Będę wdzięczna za każdą sugestię. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *