Proste i skuteczne pranie z EM.

proszek do prania EMW niektórych państwach oferta produktów zawierających Efektywne Mikroorganizmy jest bardzo szeroka. Na szwajcarskiej stronie dystrybutora EM znaleźliśmy m.in. proszki do prania, sprowadzane prosto z Japonii. Niestety, ceny większości tych produktów, zwłaszcza środków czystości o rozmaitym zastosowaniu, przyprawiają o lekki zawrót głowy… Na szczęście można doskonale poradzić sobie bez „gotowców”, odpowiednio stosując bazowe produkty EM, takie jak rurki ceramiczne czy EM Refresh. Ich używanie jest zupełnie nieskomplikowane i nie zabiera więcej czasu niż pranie w tradycyjnych środkach.
Zarówno EM Refresh jak i rurek ceramicznych można używać razem z konwencjonalnymi detergentami, o ile nie zawierają one chloru.
Wystarczy na każdy cykl prania dodać ok. 2 łyżek stołowych EM Refresh i wrzucić do bębna pralki ok.20-30 rurek ceramicznych.
Ich zastosowanie do prania pozwoli nam nie tylko zneutralizować ewentualne szkodliwe oddziaływanie tradycyjnych płynów czy proszków, ale także – poprzez zmiękczenie wody – ograniczyć ich zużycie. EM przedłużą też życie pralki, ograniczając odkładanie się kamienia na jej wewnętrznych, niedostępnych do czyszczenia częściach. Dodatkowo Efektywne Mikroorganizmy eliminują problem częściowego pozostawania brudu na pranych tkaninach. Można stosować je także w połączeniu z orzechami piorącymi.
 
Źródło fotografii: http://www.em-schweiz.ch/em-waschpulve
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *