Kocia kuweta: czyszczenie

Czyli jak usunąć przykry zapach z kociej kuwety i czym ją myć.

Wróćmy na chwilę do tematu, który zainteresuje każdego posiadacza mruczącego szczęścia na czterech łapach, mowa oczywiście o kotach. Kilka lat temu nasza klientka napisała do nas list, w którym opowiedziała o swoim świetnym pomyśle na wykorzystanie Bokashi, dzięki któremu wyeliminowała przykry zapach wydobywający się z kociej kuwety:

„…Mamy w domu bardzo dużo zwierząt w tym kotów, a że mieszkamy w bloku to koty muszą chadzać do toalety i tu zrobił się problem, bo żwirki które kupujemy bardzo pogorszyły jakość i kuweta dość szybko zaczęła śmierdzieć (niestety nasze koty nie chcą korzystać z drewnianego żwirku, który lepiej pochłania zapachy ). Spróbowałam wsypywać do nowej porcji żwirku po garści bokashi… no i zapach moczu praktycznie zniknął, a on był najbardziej uciążliwy dla nas…”

To zdecydowanie rozwiązuje problem zapachu podczas użytkowania kuwety przez naszego milusińskiego. Bardzo dobrym pomysłem jest też użycie EM Refresh do mycia kuwety, po prostu rozrabiamy go z wodą w stosunku 1:10 i myjemy kocią toaletę. Naprawdę warto spróbować!Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *