Procesy, mające na celu zagospodarowanie do ponownego wykorzystania odpadów pochodzenia zwierzęcego, odpadów kuchennych i przeterminowanej żywności, nie należą do łatwych ani dobrze pachnących… Mówiąc wprost: w związku z wydzielającymi się z tych odpadów gazami, na wielu etapach ich przetwarzania, towarzyszy im odór trudny do zniesienia.
Firma Saria, jedno z najnowocześniejszych w Polsce przedsiębiorstw specjalizujących się w utylizacji tego rodzaju resztek, mimo zastosowania różnego rodzaju dostępnych na rynku metod, długo nie mogła uporać się z problemem uciążliwych zapachów. Po wielu próbach i poszukiwaniach, przedstawiciele firmy zwrócili się do naszego partnera, ACS Poland Sp. z o.o. , z prośbą o opracowanie rozwiązania, które pozwoliłoby pozbyć się dokuczliwej woni.
Testy przeprowadzone w hali surowca wykazały, że preparaty na bazie Efektywnych Mikroorganizmów, w połączeniu z odpowiednią technologią dozowania i aplikacji, pozwoliły przeciągu ok. 30 minut zmniejszyć stężenie amoniaku przy surowcu ze 120mg/l do 8 mg/l, a w powietrzu z poziomu 22 jednostek do 5.
Technologię oraz preparaty z EM zastosowano także na wydzielonym obszarze biofiltra stosowanego w zakładzie firmy Saria, o powierzchni ok.40m2. W efekcie zabiegu w wyznaczonej strefie odnotowano zanik niepożądanego zapachu.
Dane są obiecujące nie tylko dla firm utylizujących odpady, ale również dla hodowców drobiu i bydła, zmagających się z nadmiernym stężeniem szkodliwego amoniaku w budynkach inwentarskich.
Można pobrać w pdf referencje wystawioną przez firmę Saria