EM w jesiennym ogrodzie.

21390636_1696996713665360_631834090_oJesień nadchodzi wielkimi krokami. Jeszcze zbieramy sporo rzeczy z ogrodu, ale powoli przymierzamy się do porządków. W czym mogą nam pomóc Efektywne Mikroorganizmy o tej porze roku?

EM-y lubią, gdy pada deszcz

Deszczowa pogoda uniemożliwia wykonanie wielu czynności pielęgnacyjnych w ogrodzie, ale sprzyja EM-owym opryskom! Wraz z kroplami deszczu, Efektywne Mikroorganizmy wnikają w głąb gleby i zaczynają w niej pracować. Jesienne opryski są bardzo ważne, ponieważ wspierają “system naprawczy” gleby, który pozwala zregenerować się jej w okresie zimowym i przygotować na kolejny sezon.
deszczowy ogród

EM-y lubią resztki z ogrodu i resztki pożniwne!

Pozostałości roślin po zbiorach owoców, warzyw czy zbóż doskonale nadają się na nawóz, który odżywi glebę i przygotuje ją do kolejnego sezonu. Dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba ich zbierać, a można zostawić tam, gdzie są i tylko dostarczyć Efektywnych Mikroorganizmów w formie wspomnianego wcześniej oprysku! Resztki staną się świetną pożywką dla pracowitych mikro stworzeń, a my zaoszczędzimy wiele czasu i energii.

Jak upraszczać sobie życie jesienią, w ogródku i na polu.


 

Jak, co, ile??? – o dawkach i preparatach

Do porządków po zbiorach w ogrodzie warto zastosować EM Ogród lub EM Naturalnie Aktywny. Większe areały raczej spryskujemy EM-NA.
W przypadku oprysku stosujemy zazwyczaj rozcieńczenie z wodą w proporcjach 1:10.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *