EM-y mogą bardzo pomóc w rozmaitych sytuacjach kryzysowych.
Skutki katastrof i klęsk żywiołowych takich jak trzęsienia ziemi, powodzie czy tsunami, udaje się ograniczyć dzięki opryskowi z EM, mającym na celu zatrzymanie procesów gnilnych.
Środowisko zdominowane przez procesy gnilne to idealne warunki dla rozwoju szkodliwych mikroorganizmów. Zahamowanie gnicia pozwala zapobiec rozprzestrzenianiu się chorobotwórczych bakterii, które mogą doprowadzić do epidemii.
Zastosowanie Efektywnych Mikroorganizmów pomaga też powstrzymać pleśnienie ścian i podłóg w zalanych budynkach oraz rozwój szkodliwych grzybów w pomieszczeniach mieszkalnych i piwnicach.
Po klęskach żywiołowych trzeba uporać się nie tylko ze zniszczeniami infrastruktury i środowiska, ale również z ogromną ilością bardzo różnych odpadów i zanieczyszczeń, które w chwili kataklizmu wydostały się i przemieściły bez żadnej kontroli. Wielka woda zalewa szamba, oczyszczalnie ścieków, wysypiska śmieci, ale także stajnie czy obory, z których nie zdążono ewakuować zwierząt… Wszystko to stwarza ogromne niebezpieczeństwo epidemiologiczne. Oprysk z EM pozwala maksymalnie ograniczyć szkody. Pierwszym objawem działania EM-ów jest zniknięcie odoru, towarzyszącego procesowi gnicia.
Efektywne Mikroorganizmy zasiedlają dotknięty katastrofą obszar i pomagają przywrócić na nim równowagę biologiczną oraz stworzyć bezpieczne warunki do życia dla ludzi i zwierząt.
Jak stosować EM po powodzi?
Po powodzi należy spryskiwać pomieszczenia – podłogi, ściany, sufity – roztworem EM Refresh lub EM-A z wodą w proporcjach 1:5. Oprysk należy wykonać kilka razy w pierwszym okresie, czyli w pierwszych 10 dniach: od 2 do 4 razy, w zależności od tego, jak długo stała woda. Im dłużej, tym częściej trzeba opryskiwać. Później, w zależności od stanu uszkodzenia pomieszczeń, należy wykonać oprysk o mniejszym stężeniu 1:10 , 2 do 4 razy w miesiącu.
Więcej przykładów znajdziecie tu:
https://emrojapan.com/case/detail/72
https://emrojapan.com/case/detail/83