Dwa sposoby na zaprawianie nasion

nasionaPrzedstawiamy dwa sposoby na zaprawianie nasion. Zabieg ten przyspiesza kiełkowanie roślin
    1) Rozcieńczyć EM-Ogród w stosunku 1:5 z letnią wodą, włożyć nasiona do tego roztworu na 15-20 minut, po wyjęciu trochę je osuszyć i obsypać proszkiem ceramicznym.
     2) Rozcieńczyć EM-Ogród z ciepłą wodą w proporcjach 1:100 i zostawić je, w zależności od rodzaju i właściwości nasion, na dłuższy lub krótszy czas w wodzie. Kukurydza np. zostaje w roztworze na noc. Potem obsypać jeszcze nasiona proszkiem Super Cera. Nasiona drobne, jak nasiona pietruszki, po wysianiu, przed zasypaniem ziemią, spryskać roztworem EM-Ogród i przykryć dobrą ziemią, w której została rozmieszana niewielka ilość proszku ceramicznego.
Powodzenie siewu zależy oczywiście od jakości materiału siewnego. Jeśli chcieliby Państwo sprawdzić, czy Technologia EM coś zmienia czy nie, to można to zrobić na podstawie porównania partii potraktowanych i niepotraktowanych EM. W tym celu należy odliczyć 10 lub 100 nasion i wysiać je – część zaprawionych, część niezaprawionych EM – do gleby o możliwie identycznych parametrach. Podczas wschodów nasion można policzyć rośliny, które wzeszły z tego siewu. Jeśli posadzi się te rośliny oddzielnie, to do zbiorów można obserwować, jak rozwijają się rośliny z EM.
UWAGA! Łatwo jest przedobrzyć! Na przykład fasolę należy delikatnie i krótko ( 2 minuty )  zaprawiać, aby zamiast kiełkować nie kompostowała się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *