Czystość w szpitalach


Tajlandia to jedno z tych państw, gdzie powszechnie stosuje się Efektywne Mikroorganizmy w wielu dziedzinach życia, zarówno w gospodarstwach domowych, jak i różnych instytucjach publicznych, m.in. w szpitalach.
Obecnie EM-y są tam wykorzystywane w ponad 30 placówkach medycznych. Jedną z nich jest “Watsing Hospital”, który znajduje się w prowincji Chainat w centrum kraju, na północ od Bangkoku.
Decyzję o stosowaniu preparatów EM uzasadnia się przede wszystkim:

  • obniżeniem kosztów utrzymania szpitala,
  • ograniczeniem zużycia konwencjonalnych środków chemicznych,
  • skutecznością w pozbywaniu się nieprzyjemnych zapachów,
  • dbałością o środowisko naturalne.

Efektywnych Mikroorganizmów używa się do czyszczenia toalet, mycia podłóg, sprzątania ambulansów, do oczyszczania ścieków, mycia naczyń kuchennych, a także do uprawy warzyw w przyszpitalnym ogrodzie(!).
We wspomnianym szpitalu sprząta się przy użyciu roztworu aktywowanego EM-1 z wodą i dodatkiem limonki kaffir albo przy użyciu mydła EM w połączeniu z trawą cytrynową, co daje piękny zapach – zupełnie inny, niż ten, z którym kojarzymy rodzime szpitale…


Marzy nam się, że kiedyś w europejskich szpitalach też będzie się używać Efektywnych Mikroorganizmów, zamiast agresywnej, konwencjonalnej chemii. Ogromnie wsparłoby to proces zdrowienia pacjentów i zapobiegło przybywaniu nowych, gdyż – jak powszechnie wiadomo – silne środki czystości mogą powodować wiele poważnych podrażnień i alergii, a nawet zatruć.
Więcej o EM i sprzątaniu znajdziecie tu:
Prawie wszystko o EM Refresh
EM Refresh w biurze
 
Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony:
https://emrojapan.com/case/detail/32

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *