Co to jest EM?

Co to jest EM ?
 

EM czyli Efektywne Mikroorganizmy to jest nazwa precyzyjnej kompozycji osiemdziesięciu mikroorganizmów , opracowanej przez Japońskiego profesora. Pana Teruo Higa.
Ten biologiczny roztwór ma szczególne właściwości. Wspiera wszystkie procesy życiowe.
 
 
 
Procesy życiowe można dzielić na kilka rodzajów.:

  • Początek życia, powstawanie, kiełkowanie, zapładnianie.
  • Utrzymywanie życia, karmienie czyli przyswajanie substancji pokarmowych przez rośliny i organizmy żywe.
  • Ochrona życia. Gojenie, regeneracja, odnawianie, pokonywanie wszelkiego rodzaju agresorów.
  • No i śmierć, czyli rozkład, rozproszenie, transformacja, z jednej formy życiowej do drugiej. Odpowiedzialne za te wszystkie procesy, są reakcje biochemiczne ,w których mikroorganizmy grają podstawową rolę.

Efektywne Mikroorganizmy, tworzą dobre środowisko, odpowiednie warunki ,aby te procesy przebiegły sprawnie. EM-y wydzielają enzymy, witaminy, antyutleniacze, hamują procesy gnilne, przyspieszają rozkład materii organicznej w kierunku humusu, żywej gleby.
Początkowo ( ponad 20 lat temu ) EM stosowano w rolnictwie, jako środek do wyzwalania w glebie, substancji odżywczych w niej zawartych, w zasadzie jako nawóz. Zaobserwowano ,że dzięki EM gleba się regeneruje. Gleba jest materią żywą , w każdym centymetrze sześciennym gleby, mieszkają miliardy i miliardy mikroorganizmów. Gleba traktowana EMami wraca do swoich najlepszych właściwości , jest lekka, pulchna , jak gąbka magazynuje wodę. Później zakres stosowania EM poszerzył się o hodowlę zwierząt. Stwierdzono, że mniej chorują i od razu widać było, że żyją w lepszych warunkach, bo EM likwidują smrody. Dalej , EM znalazł zastosowanie w gospodarce odpadami organicznymi. Następnie okazało się można przy pomocy EM uzdatniać wodę, regenerować zbiorniki wodne. Okazało się że ta mieszanka bakterii tlenowych i beztlenowych, oraz różnego rodzaju grzybów, to środek do regeneracji ekosystemów.
Preparatów EM, używa się również w najbliższym otoczeniu człowieka, do ochrony przed alergenami, szkodliwym wpływem chemii oraz do rewitalizacji i odświeżania.
EM to rewolucyjne odkrycie. Jest to technologia, bardzo szybko rozwijającą się i udoskonalającą . W swoich wielu rozwinięciach i praktycznych zastosowaniach przynosi rozwiązania licznych problemów naszego świata .
 

2 thoughts on “Co to jest EM?”

  1. Och ale gdzie nabyć tego czarodzieja? mam piętny staw ale już troszkę się zamulił i dobrze by mu zrobiło

    1. Witaj najlepiej by było porozmawiać trochę o stawie żeby się więcej dowiedzieć o nim i dobrać odpowiednią “kurację” zapraszam na tel 609670196

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *