Brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko!!!


 
Wiosna tuż, tuż… Za chwilę roztopy, wielkie kałuże i błoto, a z perspektywy naszych dzieci (i, na szczęście, niektórych dorosłych) fantastyczna okazja do pysznej zabawy!!!

Apelujemy: pozwólmy dzieciom trochę się pobrudzić!!!

Ugotować zupę z błota i piasku, porzucać psu mokry, śliski patyk, pobrodzić w kałuży, nawet jeśli czasem kończy się to upadkiem i mokrą garderobą. W epoce wysokiej jakości odzieży outdoorowej i pralek automatycznych to tak na prawdę drobiazg, a płynie z niego mnóstwo korzyści!
Po pierwsze: organizm dziecka ma styczność z mikrobami występującymi powszechnie w środowisku, które uczy się rozpoznawać i odpowiednio na nie reagować. To najlepsza, naturalna “szczepionka”!!!
Po drugie: obecne w glebie mikroorganizmy Mycobacterium vaccae, jak wykazały badania, stymulują nasz mózg do wydzielania endorfin, czyli hormonów szczęścia!!! To by wyjaśniało tę nieokiełznaną skłonność naszych milusińskich do zabawy w ziemi i piasku!
Po trzecie: nic tak nie rozwija wyobraźni i kreatywności, jak swobodna zabawa na zewnątrz!!!
A po powrocie, zamiast po mydło antybakteryjne, lepiej sięgnąć po Żywe Mydło EM – zneutralizuje szkodliwe mikroby, nie niszcząc przy okazji zastępów sojuszniczych mikroorganizmów.

“Dzieci nie potrzebują antybiotyków, ale mikrobów, żeby rozwinąć swoją odporność! Pozwólmy im więc trochę się pobrudzić!!! Nowe badania pokazują, że super-sterylne środowisko osłabia system immunologiczny i może powodować otyłość i alergie. Nadużywanie mydeł antybakteryjnych wymiata mikroby, które są kluczowe dla wzmacniania systemu immunologicznego w walce z chorobami. Zachowanie czystości we właściwych momentach, takich jak skorzystanie z toalety czy przed jedzeniem, jest nadal ważne, ale przesada w tym obszarze może powodować problemy. Środowisko, które jest mniej czyste, może być lepsze! Na przykład u dzieci, które wychowują się w gospodarstwach rolnych, istnieje mniejsze ryzyko zachorowań na astmę w porównaniu do dzieci, które żyją w bardzo czystych miejscach. Proste rzeczy, jak pozwolenie Twojemu dziecku na bezpieczna zabawę z psem, mogą sprawić ogromna różnicę!!!” Tłum. DG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *