Proszek Ceramiczny EM Super Cera C, to szczególny produkt z rodziny EM. Jego wyjątkowość polega na tym, że ma długoterminowe działanie – raz zaaplikowany w jakimś miejscu, wykazuje swoje właściwości przez długi czas. Dlatego warto użyć go jako „startera”, gdy zamierzamy na jakimś obszarze rozpocząć stosowanie technologii EM.
Gdzie można użyć proszku ceramicznego?
W OGRODZIE
Rabaty
Proszek ceramiczny rozsypujemy na grządkach i klombach i dokładnie mieszamy z ziemią.
Kompostownik
Dno kompostownika posypujemy cienką warstwą proszku ceramicznego.
Ziemia do sadzonek
Na dno każdej doniczki lub rozsadnika wsypujemy szczyptę proszku ceramicznego.
Cebule kwiatów
Po wykopaniu i osuszeniu cebul jesienią, można obsypać je trochę proszkiem ceramicznym – lepiej się przechowają do wiosny.
WODA
Proszek ceramiczny to jeden ze składników kul bokashi. Dokładny przepis znajdziecie tu.
KOSMETYKI
Mydła. Proszek ceramiczny jest składnikiem produkowanych w wielu miejscach na świecie mydeł EM, między innymi Żywego Mydła i mydeł w kostce.
Maseczki. Przygotowując domową maseczkę, można do niej dodać odrobinę proszku ceramicznego. Wzmocni to działanie pozostałych składników.
Kremy. W wielu miejscach, między innymi w Słowenii i na Bali, produkuje się kremy z dodatkiem proszku ceramicznego. Można posłużyć się nim przygotowując własny, domowy krem lub balsam do ciała.
BUDOWNICTWO I REMONTY
Farby. Od 1,5-3% proszku można dodać do farby, co zwiększy jej trwałość i ochroni malowaną powierzchnię przed atakami grzybów.
Kleje. Dodatek 2% proszku do kleju poprawia jego właściwości, a jednocześnie neutralizuje zawarte w nim szkodliwe dla naszego zdrowia substancje.
Beton. Proszek ceramiczny dodany do betonu, w proporcjach 1:1000, zapobiega jego kruszeniu i poprawia jego właściwości izolacyjne.
BLIŻEJ CIAŁA
Buty
Szczypta proszku wsypana do wnętrza buta zapobiega rozwojowi grzybów i bakterii oraz związanemu z tym nieprzyjemnemu zapachowi. Godne polecenia zwłaszcza w przypadku butów roboczych czy sportowych!
Nicole w książce o EMach znalazłam informację, że pewna pani nie mogła już dłużej pozwolić sobie na zakup EM-X gold a bardzo emy jej służyły w poprawie zdrowia, więc zaczęła stosować 1/4 łyżeczki proszku ceramicznego i pozbyła się choroby. Ciekawa jestem twoich spostrzeżeń, bo właśnie przymierzam się do wdrożenia, gdyż zakupiłam go bardzo dawno temu i jakoś nie wykorzystałam. Będę wdzięczna za każdą sugestię. Pozdrawiam
Jestem pewna że nie może zaszkodzić , są przecież gliny lecznicze . Smiało ! Napisz do nas jak idzie 🙂
W jakiej proporcji dodać proszek ceramiczny do farby do malowania ścian pokoju ,aby chronić się przed elektrosmogiem. U Zigiego (film p.t.EM Efektywne mikroorganizmy – Nicole Grospierre Słomińska) Basia wspomniała o takiej funkcji EM.Pozdrawiam serdecznie
Bożena Krzystolik
Zapraszam na blogu
jest kilka wpisów o tym
https://emblognicole.emformacja.pl/remont-uzyciem-proszku-ceramicznego-em
Pozdrawiam serdecznie
Przeczytałam, dziękuję. Jeszcze mnie zastanawia taka rzecz. Mianowicie jeśli chodzi o rurki wspomniałaś, żeby co pół roku pomoczyć je przez godzinkę w Em-Probiotyk lub EM -Refresh aby pobudzić mikroorganizmy . A co z proszkiem dodanym do farby malarskiej ? Raczej nie będziemy malować pokoju co pół roku, czy aktywność tego proszku nie zmaleje po dłuższym czasie? Jak myślisz?
Tak rzeczywiśczie to jest dobre pytanie ?
To co przychodzi mi do głowy to to że woda w dzbanku się zmienia a farba w scianny nie . Dlatego proszek jest takim magnesem dla pożytecznych mikroorganizmów .
Praktyka pokazuje że jak proszek już jest w danym środowisko na przykład w glebie , nie trzeba już go dodadć kolejnym razem. On zapobiega migracji pożytecznych do innego miejsca . Tak samo w budownictwie dodany do farby lub do betonu to działa już na zawsze.
Pozdrawiam
Nicole