Pogoda jest taka, jaką każdy widzi!
Świetnym sposobem na zwiększenie wytrzymałości roślin wobec przymrozków jest pryskanie ogrodu EMami.
Wzmożona aktywność bakterii powoduje podniesienie temperatury w glebie, co zostało wielokrotnie udokumentowane na Okinawie, rodzinnej wyspie profesora Higa. Zauważyłam osobiście, że po intensywnym opryskaniu oklapnięte begonie, które ucierpiały na skutek niskich temperatur, zaczęły się regenerować i odzyskiwać swoją siłę. Dlatego gorąco polecam ten sposób pielęgnacji roślin w czasie ryzyka przymrozki . Przedstawiam kilka produktów, które mogą spełnić tę rolę:
EM-NA to produkt prosty, czyli namnażany na bazie EM-1 bez żadnych dodatków.
Stosujemy go do poprawiania kondycji gleby – pobudzania w niej życia. Dzięki niemu gleba staje się pulchna, lepiej zatrzymuje wodę. Podnosi się poziom próchnicy i substancji odżywczych zawartych w glebie, które stają się przyswajalne dla roślin. W tym sensie działa jako nawóz. Z EM-NA przyspieszamy kompostowanie materii organicznej, kompost nie gnije, a przykre zapachy znikają. Mamy więc szybszy i lepszej jakości kompost. EM-NA używamy zawsze jako pierwszy i ostatni oprysk gleby w ciągu sezonu. Na polu używamy EM-NA też między czasie.
EM Ogród to produkt złożony.
Do EM-NA dodany jest EM-X Gold i różne wyciągi ziołowe. Używany jest przeważnie w formie oprysku na liście. Wzmacnia i chroni rośliny przed patogenami. Można go też używać do gleby i do kompostu, ale jest to droższe niż używanie EM-NA. EM Ogród warto zostawić do bardziej celowych zastosowań – na przykład na opryski w szklarniach, do pobudzania kwitnięcia w rabatach, do wzmacniania pomidorów i innych wrażliwych warzyw, owoców i kwiatów doniczkowych.
Nowość wśród naszych naturalnych pomocników: EM ReviGreen.
Z radością przedstawiam kolejny mikrobiologiczny sojusznik – EM ReviGreen. Wspiera odporność, regenerację i wzrost, szczególnie wtedy, gdy pogoda wystawia rośliny na próbę – od przymrozków po suszę.
Działa także odstraszająco na nieproszonych gości, takich jak mszyce, ślimaki czy gąsienice – dzięki zawartości czosnku i papryczki chili tworzy naturalną barierę, której szkodniki wolą unikać.
Jak stosować?
Można go używać w opryskach dolistnych (1:10 – czyli 100 ml na 1 litr wody) lub do podlewania (1:100 – czyli 10 ml na 1 litr wody). Warto powtarzać zabieg co 1–2 tygodnie, zwłaszcza w okresach większego stresu dla roślin.
Zapraszam do sklepu, aby przyjrzeć się całej ofercie 🌿
Z mojego własnego podwórka