Prawdziwie świeże powietrze z EM
Uwielbiam burze!!! Szczególnie przyjemnie się po nich oddycha. Podobny efekt daje rozpylenie w pomieszczeniu roztworu EM Refresh w proporcjach 1:10 z wodą, ponieważ ma on właściwość jonizowania powietrza.
Oznacza to, że działa podobnie jak burza, podczas której wyładowania elektryczne nasycają powietrze jonami ujemnymi, neutralizując w otoczeniu wpływ jonów dodatnich.
Te ostatnie przyciągają bakterie i wirusy, tym samym utrwalają obecność alergenów, zarodników grzybów i pleśni. „Smog elektromagnetyczny”, wyprodukowany przez urządzenia elektryczne i elektroniczne, polega na wyemitowaniu przez nie wielkich ilości jonów dodatnich. Kiedy wprowadzamy jony ujemne szkodliwe bakterie, wirusy, zarodniki grzybów i pleśń opadają na ziemię i tracą warunki do rozwoju.
Na tym polega działanie jonizatorów powietrza, które stały się popularnymi urządzeniami w miastach, biurach i najczęściej w miejscach, gdzie otwierając okna wpuszcza się powietrze, o którym trudno powiedzieć, że jest świeże.
W kontekście jonizowania powietrza słowo „ujemny” ma korzystne konotacje, podczas gdy „dodatni” wręcz przeciwnie.
Ile EM potrzebujemy do odświeżenia wnętrza?
W swojej książce Ernst Hammes podaje – jak zwykle Niemcy są bardzo precyzyjni – że do odświeżenia 20 m2 powietrza trzeba 10 do 15 pryśnięć roztworu EM Refresh z wodą.
Nowatorskie zastosowania
Wiemy od naszych klientów, że stosują EM Refresh także do odświeżania klimatyzacji w samochodzie, pryskając filtr oraz kanały rozprowadzające, a także w wentylacji mechanicznej – do pryskania filtrów i wymiennika.