Jak to działa i do czego służy?
Ceramika EM to glina fermentowana z preparatami EM, później wypalana w procesie beztlenowym.
Prof Higga zauważył, że niektóre pożyteczne bakterie EM, przeżywają bardzo wysokie temperatury, w środowisku pozbawionym tlenu. W glinie znajduje się krzem mający właściwości zachowywania i przekazywania informacji w postaci częstotliwości wibracji. Dlatego używany jest w procesorach naszych komputerów.
Glina fermentowana z EMami, w postaci wypalonej ceramiki, będzie więc przykazywała bio-informacje otrzymane od EMów.
Dzięki tej specjalnej technologii glina zachowuje właściwości EM. Uwięziona w glinie informacja o Efektywnych Mikroorganizmach powoduje przeciąganie i rozmnażanie się podobnych do nich drobnoustrojów i odtwarzania procesów z EMami związanych.
Ceramika EM rezonuje zatem z częstotliwością EMów, przekazuje ją wodzie. Zostało to nawet zilustrowane zdjęciami japońskiego uczonego, Masaru Emoto, słynnego badacza struktury wody. Dlatego właśnie, ceramika EM może grać istotną rolę w przewracaniu dobrej struktury zanieczyszczonej wodzie na naszej planecie. Jest on (proszek ceramiczny EM) z resztą składnikiem kul bokashi.
Obecnie profesor Higga doszedł do wniosku, że niektóre właściwości EMów, da się wytłumaczyć tylko mechaniką kwantową. W dużym skrócie, na tyle ile potrafię rozumieć, polega to na tym, że zaobserwował, że promienie energii, np elektrony zmieniały właściwości na bardziej sprzyjające życiu i regeneracji (np. zmniejszyły się właściwości utleniania) w kontakcie wody z ceramiką EM.
On to nazywa rektyfikacją.
Na stronach EM pod Living a dream można znaleźć więcej fachowych informacji na ten temat.https://emrojapan.com/living/
Wracajmy więc teraz do praktycznych zastosowań tej technologii
W glebie
Ceramika EM Występuje w formie proszku lub formie rurek ceramicznych.
Dodana do gleby jako proszek sprzyja obecności korzystnych szczepów mikroorganicznych, wzmacnia i stabilizuje działanie preparatów EM.
Rozwiązuje to problem migracji mikroorganizmów, występujący w przypadku EM w postaci płynnej. W tym wypadku mikroorganizmy wybierają warunki, które najbardziej im odpowiadają, a ich skuteczność w pierwotnej lokalizacji z czasem maleje. Zaletą proszku ceramicznego jest to, że jego jednokrotne użycie i wymieszanie z glebą zapewnia stałą obecność EM-ów na danym terenie.
Proszku ceramicznego można używać do poprawiania jakości gleby i jako startera kompostowego – zatrzyma procesy gnilne i przyspieszy wytwarzanie kompostu.
W wodzie
W domu chętnie stosuję ceramikę EM w postaci rurek ceramicznych. Służą nam do poprawy jakości i miękkości wody pitnej i do pralki.
Kolejne pole działania ceramiki EM to oczyszczanie zbiorników wodnych. Używa się do tego celu siatek z rurkami lub dodaje się je bezpośrednio do filtrów.
Dzięki właściwości poprawiania struktury wody, ceramika EM może grać istotną rolę w przewróceniu dobrej struktury zanieczyszczonej wodzie na naszej planecie. Proszek ceramiczny jest z resztą składnikiem kul bokashi.
W życiu codziennym
Proszek ceramiczny staje się też składnikiem mydeł i kremów, a dodany do plastiku poprawia jego parametry i trwałość. W Japonii produkuje się pudełka i torebki na żywność, które przedłużają świeżość zamkniętych w nich produktów.
Obecnie EMRO kładzie wielki nacisk na badania testujące zdolność ceramiki EM do poprawiania pola elektromagnetycznego. Ma to oczywisty związek z bujnie rozwijającym się przemysłem cyfrowym. Z Japonii sprowadzane są naklejki do telefonów i komputerów zwalczające smog elektromagnetyczny, plakietki służące do energetyzowania wody oraz charakterystyczne zdrowotne naszyjniki i bransoletki z koralikami EM. Można je kupić w Polsce.
Proszek ceramiczny dodawany jest również do farb i klejów budowlanych oraz do betonu. Dzięki właściwości antyutleniającymi przedłuża trwałość materiałów budowlanych. Nadaje im właściwości przeciwgrzybiczne i ogranicza smog elektromagnetyczny. Dodatkową cechą ceramiki EM jest to, że emituje sprzyjające ludziom i nawet używane w leczeniu, promieniowanie podczerwone. Tym bardziej, czyni to z niej bardzo prozdrowotny dodatek do materiałów budowlanych.
Przyszłość
W Niemczech, wielkie laboratorium protez stomatologicznych „Carat Zhantechnik ” dodaje go do swoich protez. Daje nam to do myślenia – ile jest jeszcze możliwych prozdrowotnych zastosowań..
Ostatnie ze sprawdzonych sposobów stosowania ceramiki EM, spotykane na razie tylko w Chinach i Indonezji, to używanie jej jako dodatku do paliw dla samochodów napędzanych benzyną lub ropą (diesel). Zmniejsza to zużycie paliwa i ilość emitowanych spalin. Właściwości antyutleniające EM są też wykorzystywane do przygotowywania dostępnych w Indonezji środków zapobiegających rdzewieniu.
Lista zastosowań ceramiki EM jest długa i z cała pewności przedłuży się jeszcze .
Do kupienia w naszym sklepie: