Mamy teraz produkty EM specjalnie przeznaczone do zastosowania po powodzi. Mikroorganika ODR-N jest przeznaczona do wszystkich wnętrz mieszkań i domów, w tym piwnic. Można ją również stosować w budynkach inwentarskich, a także na placach zabaw, podwórkach i w ogrodach.
Opryski wykonuje się kilka razy, od 2 do 5 razy, w zależności od sytuacji. Zazwyczaj przy pierwszym oprysku stosuje się 10% roztwór, a po kilku dniach do tygodnia – 5% roztwór. W szczególnie trudnych sytuacjach i tam, gdzie poziom zanieczyszczeń jest wysoki, można użyć 20% roztworu.
Mikroorganika KMP-L jest przeznaczona do stosowania na glebę.
Używa się jej w rozcieńczeniu 10% na początku, następnie tak samo schodzi się do 5%. Zalecanych jest kilka oprysków, przynajmniej jeden kolejny po tygodniu do 10 dni, zanim temperatury spadną poniżej 0°C. Kolejny oprysk wykonujemy wiosną, używając preparatu w większym rozcieńczeniu, tak jak zazwyczaj stosuje się EM-y na polu – 20 litrów na hektar w odpowiedniej ilości wody (około 300 litrów).
Mój osobisty komentarz
Można gorzko się uśmiechnąć i skomentować, że jest to próba zarabiania na powodzi. Dlatego jako uzupełnienie tej informacji dodam, że producent, z którym współpracuję – Greenland Technologia EM – przekazał bezpłatnie 20 000 litrów preparatu do zalanych gmin. Współpraca nawiązała się z kilkoma innymi producentami, którzy łącznie przekazali 40 000 litrów preparatu. W ramach tej współpracy oraz dzięki fundacji Green Gaya, zbieramy fundusze na dalsze bezpłatne dostawy mikroorganizmów dla terenów dotkniętych powodzią.
Produkty posiada atest PZH nr
Mikroorganika ODR-N B.BK.60114.0008.2024. do domów
Mikroorganika KMP-L B.BK.60113.0008.2024. do gleby