Zainspirowani budowlanymi doświadczeniami naszej przyjaciółki Grażyny oraz dlatego, że staramy się testować większość opisywanych przez nas metod, zastosowaliśmy proszek ceramiczny EM do remontu sieni w naszym domu.
Proszek został dosypany do farby i do fugi. W pierwszym wypadku dodaliśmy ok. 3% proszku, w drugim 1,5%.
Rezultat trudno ocenić od razu, zwłaszcza, że jedną z właściwości ceramiki EM, jako komponentu materiałów budowlanych i wykończeniowych, ma być ich przedłużona trwałość. Będziemy prowadzić obserwacje, a za jakiś czas podzielimy się wnioskami!
No i jakie wnioski? Już ponad 1.5 roku minęło:)
Jestem ciekawa, bo sama się zastanawiałam nad zastosowaniem ceramiki EM do farby na ścianie…:)
Bardzo ładnie się trzyma farbę. Wprawdzie nie miałam problemy z wilgocią tak że nie mam jak porównać z inną ścianę . W kuchni w tym roku planuję remont , na pewno zastosuję
Dziękuję:)
Miałam malowany pokój w ten sposób. Fakt biała farba stała się jakby matowa z grudkami i ciągnęła się po ścianie podczas malowania, dlatego tata był zły.
Zauważyłam że nie ma aż takiego smrodu farby, może dziwne, ale lepiej mi się oddychało. Minęło już 5 lat nie wiem czy nadal spełnia swoje zadanie.
Ciekawy !!! U mnie było tak, że pojawiały się od czasu do czasu kropeczki ciemniejsze. Ale poza tym tak samo się malowało . Używałam łyżeczki d herbaty na 5 litrowe pojemnik z farbą . Może to zależy od farby i warto robić próbę. Działania ceramiki trwa tak, że jak już jest to już działa.