Kilka dni temu pojechałam do mojej sąsiadki która od wielu lat używa EM , ma gospodarstwo rolne i punkt skupu owoc. Rozmawiałyśmy o mięsie, o tym, że kumuluje wszystkie toksyny z całego łańcuchu pokarmowego. Pani Halina ma taką metodę. Bierze o kogoś z rodziny kto hoduje kury mięsne z 20 kurczak „gotowych „ z tych hodowane od piskląt przez 4 tygodnie . Przez miesiąc trzyma je i robi im kurację odtruwające na EM probiotyk . Po 4 tygodnie schudły, i mięso zupełnie zmienił konsystencję . Kurczaki stały się z powrotem normalnym pokarmem. ( Dla tych którzy jedzą mięsa oczywiście )
PS kiedyś gościliśmy wojujący wegetarianin który pluł w talerzach mięsożernych, od tam tego czasu unikamy osądy.
kurczaki | EMblog Nicole has been saved as a favorite :), I really like your website!
kurczaki | EMblog Nicole was put into my own favorites. I can’t wait to learn more about this subject.
Thank you
Thank you . Greetings
Thank you Greetings Nicole
Thank you . Good luck with your blog
greetings
Nicole
Thank you .
greetings
Nicole
Thank you 🙂
Cześć Nicole,
moi przyjaciele zaczynają właśnie przydomową hodowlę kurczaków. Kupili kurki zielononóżki i chcą je karmić i hodować tak, aby mięso i jaja były dobre i zdrowe. Dopiero co trafiłam na twój blog i z zaciekawieniem dowiaduję się rewelacji na temat EMów. Rozumiem, że znajomi mogliby wykorzystywać EMy do opryskiwania kurnika i zagrody. Czy mogłabyś coś jeszcze poradzić?
Pozdrawiam,
Jola
Witaj Jolu , mam taki fajny tekst na temat kurki zielonózki.
Wyślę ci go jutro włożę na blogu
Pa pa Pozdrawiam
Nicole
Zastosowanie EM-Probiotyk w chowie Zielononóżki Kuropatwianej
Utrzymywane na wolnym wybiegu mają one dużo więcej okazji samodzielnie uzupełnić zarówno potrzebne składniki pokarmowe jak i pożyteczne mikroorganizmy znajdujące się na roślinach, w wodzie i glebie. Dlatego nie wymagają tak rozbudowanego programu stosowania EM-Probiotyk.
W chowie wolno-wybiegowym preparat stosujemy następująco:
– do higienizacji wybiegów w proporcji: 1 litr EM-Probiotyk na 10 l wody
– do higienizacji kurnika w proporcji: 1 litr EM-Probiotyk na
10 l wody
– jako dodatek do wody do picia w proporcji: 1 litr EM-Probiotyk na 1000 l wody
– jako dodatek do ziarna lub paszy treściwej w proporcji: 1 litr EM-Probiotyk na 10 l wody
– do pielęgnacji upierzenia jako dodatek do piasku służącego kurom do czyszczenia piór w proporcji: 1 litr EM-Probiotyk na 10 l wody
EM-Probiotyk pozwala na odchów zdrowszych kurczaków, które lepiej wykorzystają paszę, przez to mają lepsze przyrosty, a my możemy ograniczyć do minimum stosowanie antybiotyków i preparatów zakwaszających. Powietrze w kurnikach staje się zdrowsze ze zdecydowanie mniejszą zawartością amoniaku i siarkowodoru, a wokół kurników mniej odczuwa się odory.
Dzięki EM-Probiotyk, to co zwykle traktowane jest jako odpad niebezpieczny, czyli obornik (nie pomiot) drobiowy, otrzymujemy nawóz organiczny, który bardzo dobrze nadaje się do zastosowania w uprawach polowych. Posiada on znacznie większą zawartość azotu amonowego i siarki organicznej aniżeli obornik z kurników, gdzie nie stosowano EM-Probiotyk.
Nawóz kurzy, który w potocznym mniemaniu jest nawozem organicznym o niekorzystnym działaniu na rośliny (ponieważ posiada dużo łatwo rozpuszczalnego azotu, który przechodzi do roztworu glebowego i może powodować tzw. suszę fizjologiczną) po potraktowaniu EM-Probiotyk lub z kurników gdzie stosowano już ten preparat, traci tę negatywną cechę i nadaje się do stosowania pod rośliny nawet wiosną.
mgr inż. Kazimierz Kosakowski
rolnik, hodowca drobiu, użytkownik