Wiosenne przygotowanie gleby pod uprawę

Kluczową sprawą w każdej uprawie, zarówno na małą jak i dużą skalę, jest odpowiednie przygotowanie gleby. Trzeba zadbać o jej żyzność oraz strukturę, a także wyeliminować niekorzystne substancje i patogeny. Dlatego dobrze jest na samym początku sezonu zasiedlić ziemię Efektywnymi Mikroorganizmami. Poprawi to jej parametry, a w rezultacie stworzy lepsze warunki rozwoju dla naszych roślin.

Ziemia niczym spiżarnia

Dobrze „odżywiona” ziemia jest jak świetnie zaopatrzony magazyn, z którego rośliny swobodnie mogą brać to, co w danym momencie jest im potrzebne. Gdy zaś ma właściwą, gruzełkowatą strukturę, lepiej wchłania i magazynuje wodę, niezbędną do wszelkich procesów zachodzących w jej wnętrzu i w roślinach. To, jaką ma formę ma także duży wpływ na szybkość i równomierność wschodów – jeśli jest odpowiednio luźna i pulchna, delikatne siewki bez trudu przedostają się przez pokrywającą je warstwę ziemi na powierzchnię.

Zaszczepienie Efektywnych Mikroorganizmów w glebie nie tylko sprawia, że poprawia się jej skład i budowa, ale zwiększa przyswajalność zawartych w niej składników pokarmowych. Oznacza to, że oprócz solidnego zaopatrzenia magazynu, dbamy też o sprawną logistykę 🙂

EM-y pomogą nam także pozbyć się lub zmniejszyć szkodliwość m.in. pozostałości po nawozach sztucznych i innych niepożądanych substancjach.

Proste rozwiązanie, łatwe stosowanie

Wiosną, przed lub po przekopaniu ogródka, ale przed wysiewem, polecamy wykonanie oprysku roztworem EM-NA.

Sposób użycia preparatu jest bardzo prosty: wystarczy rozcieńczyć go z wodą w proporcjach 1:10 (przy dużej wilgotności gleby) albo 1:20 (gdy ziemia jest bardziej sucha) i jest gotowy do aplikacji.

Opryski korzystnie jest wykonywać podczas deszczu lub niedługo po nim, ale nie jest to warunkiem koniecznym. 1 litr preparatu wystarczy nam na 500m2 (5 arów) powierzchni.

Jeżeli stosujemy oprysk po raz pierwszy, trzeba będzie go powtórzyć jeszcze 2 razy w ciągu sezonu. Ostatni oprysk wykonujemy jesienią, na pozostałości w ogrodzie.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − three =