Wiosenne przygotowanie gleby pod uprawę
Kluczową sprawą w każdej uprawie, zarówno na małą jak i dużą skalę, jest odpowiednie przygotowanie gleby. Trzeba zadbać o jej żyzność oraz strukturę, a także wyeliminować niekorzystne substancje i patogeny. Dlatego dobrze jest na samym początku sezonu zasiedlić ziemię Efektywnymi Mikroorganizmami. Poprawi to jej parametry, a w rezultacie stworzy lepsze warunki rozwoju dla naszych roślin.
Ziemia niczym spiżarnia
Dobrze „odżywiona” ziemia jest jak świetnie zaopatrzony magazyn, z którego rośliny swobodnie mogą brać to, co w danym momencie jest im potrzebne. Gdy zaś ma właściwą, gruzełkowatą strukturę, lepiej wchłania i magazynuje wodę, niezbędną do wszelkich procesów zachodzących w jej wnętrzu i w roślinach. To, jaką ma formę ma także duży wpływ na szybkość i równomierność wschodów – jeśli jest odpowiednio luźna i pulchna, delikatne siewki bez trudu przedostają się przez pokrywającą je warstwę ziemi na powierzchnię.
Zaszczepienie Efektywnych Mikroorganizmów w glebie nie tylko sprawia, że poprawia się jej skład i budowa, ale zwiększa przyswajalność zawartych w niej składników pokarmowych. Oznacza to, że oprócz solidnego zaopatrzenia magazynu, dbamy też o sprawną logistykę 🙂
EM-y pomogą nam także pozbyć się lub zmniejszyć szkodliwość m.in. pozostałości po nawozach sztucznych i innych niepożądanych substancjach.
Proste rozwiązanie, łatwe stosowanie
Wiosną, przed lub po przekopaniu ogródka, ale przed wysiewem, polecamy wykonanie oprysku roztworem EM-NA.
Sposób użycia preparatu jest bardzo prosty: wystarczy rozcieńczyć go z wodą w proporcjach 1:10 (przy dużej wilgotności gleby) albo 1:20 (gdy ziemia jest bardziej sucha) i jest gotowy do aplikacji.
Opryski korzystnie jest wykonywać podczas deszczu lub niedługo po nim, ale nie jest to warunkiem koniecznym. 1 litr preparatu wystarczy nam na 500m2 (5 arów) powierzchni.
Jeżeli stosujemy oprysk po raz pierwszy, trzeba będzie go powtórzyć jeszcze 2 razy w ciągu sezonu. Ostatni oprysk wykonujemy jesienią, na pozostałości w ogrodzie.
Kategorie
- Badanie
- Bez kategorii
- Dąbrówka
- Dom Kultury Pokoju
- Ekowioski
- GEN
- Katastrofy i klęski żywiołowe
- Kosmetyki
- Nie chcę chemii jeść
- Ogród
- Powiat lubartowskie
- Pozytywne Wiadomości
- Produkty EM
- Przepisy
- Rozmyślenia Niko. Uniw.
- Uprawy
- Woda
- Wydarzenia
- Z życia domowego
- Zastosowania Technologii EM
- Zdrowie
- Zwierzęta
Witam!
Drogi Internauto, jesteś na moim prywatnym blogu. Ostatnio, jak może zauważyłeś, już nie ma tyle błędów. Pracuje ze mną moja sąsiadka Dorota, poprawia moją dziwną francuską polszczyznę i dodaje też swoje posty. Razem opowiadamy o tym, jak używamy Efektywnych Mikroorganizmów na co dzień, dzielimy się z Wami naszymi wiejskimi zachwytami i odkryciami, pozwalamy sobie na żartowanie i zadumę. Dziękujemy, że jesteś z nami w tych wirtualnych przestrzeniach!
Chmura tagów
akcja bokashi Dni Pokoju Dom Kultury Pokoju EKOLAS ekowioski EM-1 EM-NA EM-Ogród EM-X EM 5 EM bio EM ceramika EM probiotyk EM Refresh EMRO EM X Gold EMX Gold Falaem Greenland Technologia EM sp.z o. o. hodowla Kamionka kompost kule bokashi LGD lubartów Lublin medytacja pokoju nietypowe zastosowania pożyteczne technologie prezentacja produkty EM proszek ceramiczny przepisy rodzina Stowarzyszenie dla Ziemi Swiat uprawy warszawa woda wydarzenia wyjazd żywe mydło